شهید رضا بهمنی حیدرآبادی
نام شهید: رضا
نام خانوادگی شهید: بهمنی حیدرآبادی
نام پدر : صادق
محل تولد:قم
تاریخ تولد : 1341/01/30
وضعیت تاهل : مجرد
تاریخ شهادت : 1361/01/02
محل شهادت :شوش
نحوه شهادت :توسط دشمن در جبهه
نام عملیات : فتح المبین
رمز عملیات : یا زهرا (س)
محل دفن :گلزار شهدای شیخان
‫تصاویر‬
‫زندگی نامه
‫خاطرات‬
فیلم و صوت
وصیت نامه ‫
‫اسناد‬
‫دست نوشته‬
معرفی کتاب

شهید رضا بهمنی در فروردین ماه سال 1341 در شهر مقدس قم و در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. خانواده ایشان وی را با نان کارگری و زحمتکشی بزرگ کردند تا به سن مدرسه و فراگیری تحصیل رسید. در سن هفت سالگی وارد دبستان شهید محمد ملک لو در خیابان امامزاده ابراهیم گردید و دوران ابتدایی را در این دبستان به پایان رسانید و وارد مدرسه راهنمایی مهدوی در همان محله شد. ودوره راهنمایی را هم با موفقیت به پایان رسانید و به هنرستان صنعتی درخیابان چهارمردان وارد گردید و موفق به اخذ دیپلم گردید. در زمان تحصیل در هنرستان به فعالیت و تبلیغ انقلاب اسلامی وپیشبرد انقلاب سهم بسزایی داشت و بعد از مدت پنج ماه از طرف بسیج سپاه به جبهه سوسنگرد اعزام گردید. پس از گذراندن یک دوره ای دوباره به قم بازگشت وبه فعالیت و تبلیغ ذکر شده ادامه داد. تا اینکه دوباره در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وارد شده و مدت بیست روز در قم مشغول انجام وظیفه بود و به طور داوطلب به جبهه های جنوب اعزام گردید و مدت سه ماه در جبهه شوش در نبرد بود و طی این مدت هیچ ملاقاتی را با خانواده نداشت و سرانجام در تاریخ 61/1 در جبهه شوش و درعملیات فتح المبین به فیض عظیم شهادت نائل آمد و به آرزوی دیرینه خویش رسید.

بسم الله الرحمن الر حیم

بسمه تعالی: بنام خداوندیکتا که خالق تمام موجودات است و همه و همه چیز از اوست و همه به سوی او باز می گردیم. و این بازگشتن چه خوب است زمانی که بصورت شهادت باشد.

سلام و دورود گرم من به رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که نعمتی است که از سوی خدا به تمام مستضعفین جهان لطف و مرحمت شده است و باید قدر این نعمت بزرگ و دوست داشتنی را دانست و باید از رهنمودهای آن استفاده کامل را کرد. و خدا نکند که این امام بزرگوار از دست ما برود که جهان و امید تمام مستضعفین نا امید ودر غم فرو خواهد رفت و دوست ندارم که نبودن امام را ببینم که قابل تحمل نیست و خدا از عمر ما بگیرد و به عمر امام بیفزاید. چقدر غمگین و ناراحت می شوم وقتی که به این فکر می افتم و امیدوارم که در این جنگ که بین تمام اسلام با تمام کفر است پیروز و سربلند به درآییم تا بتوانیم خشنودی امام را حاصل کنیم که این خشنودی علامت جهانی شدن دین اسلام است. در نهایت از تمام نیروهای انقلابی- سپاه پاسداران و تمام قوای مسلح و تمام مردم انقلابی ایران می خواهم که ستون پنجم که در داخل کشور مشغول توطئه می باشد شکست دهند و به حرف امام گوش دهند که آنان را همیشه به وحدت می خواند.