شهید رضا صادقی
نام شهید: رضا
نام خانوادگی شهید: صادقی
نام پدر : نبی الله
محل تولد:قم
تاریخ تولد : 1349/08/03
وضعیت تاهل : مجرد
تاریخ شهادت : 1367/01/28
محل شهادت :عراق - فاو
نحوه شهادت :اصابت ترکش به بدن
نام عملیات : والفجر 8
رمز عملیات :
محل دفن :گلزار شهدای علی بن جعفر (ع)
‫تصاویر‬
‫زندگی نامه
‫خاطرات‬
فیلم و صوت
وصیت نامه ‫
‫اسناد‬
‫دست نوشته‬
معرفی کتاب

شهید رضا صادقی در آبان ماه سال 1349 در شهر مقدس قم و در خانواده ای مذهبی و مستضعف در خیابان دروازه ری دیده به جهان گشود. شهید دوران طفولیت و کودکی را در دامان پر مهر خانواده گذراند. شهید دوران زندگی خود را در خانواده ای گذراند که پدر خانواده  کارگری می کرد و رزق حلال را برای خانواده خود به دست می آورد. شهید تحصیلات خود را تا کلاس پنجم  ابتدایی ادامه داد و سپس ترک تحصیل کرد و به کار گچ کاری ساختمان مشغول شد. وی قبل از رسیدن زمان سربازی مدام به عنوان بسیجی در جبهه ها حضورداشت و دو بار هم مجروح گردید و در سال 1366 جهت خدمت سربازی وارد سپاه شد. وی در تاریخ 66/3/14 از طریق سپاه پاسداران به جبهه های حق علیه باطل اعزام گردید و سرانجام این بسیجی خستگی ناپذیر در تاریخ 67/1 در جبهه فاو و در عملیات والفجر هشت در نبردی جانانه با کفار بعثی با ترکشی که به ناحیه بدنش اصابت کرد شربت شهادت را نوشید و به فیض عظیم شهادت نائل آمد. 

پسرم به یاکریم علاقه زیادی داشت آن زمان حدود هفت یا هشت تا یا کریم بود که به اینها علاقه پیداکرد. برای آنها دانه می ریخت و آنها می آمدند بالای منزل می نشستند و هنوز که هنوز است این یاکریم ها می آیند.

راوی: پدر شهید


شغلش گچ کاری بود . قبل از رفتن به جبهه اتاق منزلمان را سفید کرد و می خواست برود وگفت : پدرجان من دارم میروم بدی و خوبی از من دیدی من را ببخش . و من و مادرش از اینکه می خواست به جبهه برود راضی بودیم.

راوی: پدر شهید


یک روز داشتیم خانه تکانی می کردیم یک عقرب سیاه پیدا شد . پسرم رضا این عقرب سیاه را در دستش گرفت . اصلاً این عقرب به او نیش نزد . من گفتم پسرم خطر دارد عقرب سیاه است . عین یک کبوتر در دستش نگه داشته بود.

راوی: پدر شهید