سیدعلی طباطبایی راد
نام شهید: سیدعلی
نام خانوادگی شهید: طباطبایی راد
نام پدر : سیدابوالفضل
محل تولد:قم
تاریخ تولد : 1346/09/20
وضعیت تاهل : مجرد
تاریخ شهادت : 1364/11/14
محل شهادت :پاسگاه زید
نحوه شهادت :توسط دشمن در جبهه
نام عملیات :
رمز عملیات :
محل دفن :گلزار شهدای علی بن جعفر (ع)
‫تصاویر‬
‫زندگی نامه
‫خاطرات‬
فیلم و صوت
وصیت نامه ‫
‫اسناد‬
‫دست نوشته‬
معرفی کتاب

دارای اخلاق بی نظیربود و اگر پدر داد میزد به داخل اتاق می رفت و  احترام می گذاشت. وقتی به ایشان می گفتند که به جبهه نرو برادرت هست می گفت او برایش خودش رفته.

راوی: مادر شهید


تا کلاس دوم راهنمایی درس خواند و بعد به نجاری رفت . هفده ساله بود که به زور رضایت پدرش را گرفت و پدر او خیلی کم طاقت بود. چهارماه بود که به پاسگاه زید منتقل شد و 15 روز مانده بود که چهارماه تمام شود که شهید شد.

راوی: مادر شهید

وصیت نامه علی طباطبائی 1361/10/20

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر امام خمینی ولی فقیه این قامت ایستاده که مانند جدش حسین در برابر ظلم و ستم مستکبران و قدرتهای بزرگ ایستاده و یک قدم هم به عقب نخواهد برداشت. و به خدا سوگند یاد می کنم که همیشه و تا آخرین نفس در راه مقدس او و یاری دین او مستحکم و جان برکف در راهش فداکاری کنم و تا آخرین لحظه دست از اسلام برندارم و این راهی است که همۀ ما انتخاب کرده ایم و بهترین راه رسیدن به خداست. از شما می خواهم در نبودن من خیلی ناراحت نباشید چون جای من بهترین جاهاست. و قدری کتاب دارم که آنها را به کتابخانه مسجد بدهید تا از آنها استفاده شود و قدری انبرو وسایل کار است که به درد خودتان میخورد. خواهشمندم که از آنها برای خودتان استفاده کنید و چیز دیگری ندارم. اگر از یادم رفته خودتان آنها را بردارید. دیگر هیچ وصیتی ندارم بجز صبر برای شما و دعا برای امام. والسلام. علی طباطبائی.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار