تاریخ : یکشنبه 26 ارديبهشت 15:51 کد خبر : 1282

کتاب خاکریز اقدام و عمل(اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا) رونمایی شد


کتاب خاکریز اقدام و عمل روز شنبه 25 اردیبهشت در نمایشگاه تهران رونمایی شد.

خبرحماسه:

آیین رونمایی از کتاب «خاکریز اقدام و عمل» (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا) در سالن یاس بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

قربانی نماینده موسسه فرهنگی حماسه هفده در این نشست گفت: موسسه فرهنگی حماسه 17 قدم هایی را در ثبت و حفظ آثار رزمندگان لشکر 17 علی ابن ابیطالب برداشته و اسنادی را مرتبط با آن ها جمع آوری کرده و پس از این مرحله، کتبی را با موضوع خاطرات و زندگی نامه شهدای استان قم و سپس سرداران شهید لشکر 17 علی بن ابی طالب از استان های مرکزی، زنجان، قزوین و سمنان منتشر نموده است.

وی افزود: از آن جایی که در سال‌های اخیر اقتصاد مقاومتی یکی از کلیدواژه‌های سخن رهبر انقلاب بوده و نامگذاری امسال نیز به این موضوع اختصاص داده شده است مصمم شدیم تا در فرصتی اندک اقدام و عملی اثرگذار صورت گیرد.  طرح تدوین کتاب، همزمان با شروع سال جدید و در ایام تعطیلات نوروزی کلید خورد. کار استخراج مولفه های اقتصاد مقاومتی در کلام رهبری معظم و  جمع آوری خاطرات شهدا بر اساس آن ها، بازنویسی و در نهایت دسته بندی خاطرات در مدت زمانی نزدیک به یک ماه انجام گرفت.  از ویژگی‌های این کتاب معرفی هر شهید در کنار هر خاطره و استفاده از بیانات رهبر انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی، لابه لای خاطرات است.

 کتاب خاکریز اقدام و عمل در قطع پالتویی، با همت انتشارات حماسه یاران و در موضوعاتی چون اصلاح الگوی مصرف، مدیریت مصرف،‌استفاده حداکثری از منابع،حمایت از تولید ملی، ‌اقتصاد دانش بنیان،مدیریت جهادی در سیره شهدا و... به زیور طبع آراسته شده است.

 


منبع : حماسه 17
کد خبرنگار : 14


رونمایی     کتاب     اقتصاد مقاومتی     نمایشگاه تهران     حماسه 17                        


chapta