تاریخ : پنجشنبه 27 خرداد 13:40 کد خبر : 1295

پیکر شش مدافع حرم در قم تشییع شد


یکر پاک 6 شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون و تیپ زینبیون و یک طلبه شهید بسیجی بعد از ظهر چهارشنبه 26 خرداد در قم تشییع شد.

خبرحماسه؛پیکر پاک 6 شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون و تیپ زینبیون و یک طلبه شهید بسیجی بعد از ظهر چهارشنبه 26 خرداد در قم تشییع شد.

پیکر این شهدای مدافع حرم پس از آیین ترتیل خوانی عمومی حرم حضرت معصومه (س) که با حضور اقشار مختلف مردم در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد تشییع شد.

در این مراسم، پیکر پاک طلبه شهید احمد مکیان اهل آبادان و شهیدان قربان حسنی، حیدر شعبانی و صادق واحدی از لشکر فاطمیون و شهیدان سید اقبال و امجد حسین از تیپ زینبیون تشییع و پس از اقامه نماز میت توسط آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و امام جمعه قم، از حرم کریمه اهل بیت(س) تا چهار راه شهداء تشییع شدند و
در قطعه 31 مدافعان حرم در بهشت معصومه(س) به خاک سپرده شدند.

بسیجی شهید احمد مکیان حافظ 23 جزء از قرآن کریم و طلبه مدرسه علمیه امام رضا(ع) قم بود.

شهید مدافع حرم مکیان اهل آبادان و از رزمندگان لشکر فاطمیون بود و به همین خاطر وصیت کرده در کنار همرزمان افغانستانی خود در قم به خاک سپرده شود.

طلبه شهید احمد مکیان بعد از پنج روز مجروحیت اول ماه مبارک رمضان در یکی از بیمارستان‌های سوریه به شهادت رسید.

در بخشی از وصیت‌نامه شهید آمده است:‌ از همه شما تقاضا دارم طوری عزاداری نکنید که موجب خوشحالی دشمنان شود، جشن بگیرید تا کوردلان بدانند ما سعادت را در شهادت می‌دانیم. اگر کسی از اهل فامیل و دوستان و آشنایان خدای نکرده گفت "فلانی رفت و ای‌کاش زنده بود و ..." به ایشان بگویید که "احمد جایش خوب است و شما فکری به حال خود کنید که هنوز جا مانده‌اید".

  

 


کد خبرنگار : 14
chapta