تاریخ : یکشنبه 07 آبان 17:12 کد خبر : 1418

همزمان با روز دانش آموز تصویر 150 شهید در قم نصب می شود


مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نصب 150 تصویر دانش آموز شهید در سطح شهر قم در حال انجام است .

خبرحماسه؛به نقل از ایثار:سردار سید جواد هاشمی افزود: هرچه از انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس می گذرد قدرت جمهوری اسلامی در دنیا افزونتر می شود و رسوایی دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی نیز بیشتر و شکست آنان حتمی تر می گردد،‌ و اینها همه از ثمره خونهای پاک شهدا است.
وی اضافه کرد: ضروری است تا نسل امروز هر چه بیشتر با شهدا به ویژه شهدایی از نسل نوجوان آشنا شود،‌ ‌دانش آموزانی که در طول هشت سال مدرک قبولی را در کلاس خودسازی جبهه های حق علیه باطل کسب کردند و مزدشان نیز شهادت شد.
وی ادامه داد: ‌ به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت شهید حسین فهمیده بسیجی 13ساله و  به مناسبت روز دانش آموز امسال برای دومین بار تصاویر شهدای دانش آموز در سطح شهر قم نصب می شود.
سردار هاشمی با اشاره به اینکه استان قم بیش از 800 شهید دانش آموز را تقدیم نموده است، ‌ادامه داد: همزمان با آغاز سال تحصیلی تعداد 200تصویر از شهدای دانش آموز نصب شد و در هفته جاری نیز 150 تصویر شهید دانش آموز در شهر مقدس قم نصب می شود.
وی ادامه داد: این تصاویر در قالب بنرهای 3*2 است که در اماکن پر تردد، ‌شوارع و میادین‌ به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی افزود: از دیگر اقدامات بنیاد در این ایام اعزام نخبگان و پیام آوران ایثار به مدارس شاهد می باشد. برگزاری مسابقه انشاء نویسی با موضوع ایثار و شهادت در مدارس و نواختن زنگ ایثار همزمان با روز 13آبان و حضور ایثارگران در راهپیمایی روز  مبارزه با استکبار جهانی ازدیگر برنامه های این روز می باشد.
روز داانش آموز     دفاع مقدس     شهید فهمیده     قم                            


chapta