تاریخ : شنبه 10 اسفند 14:31 کد خبر : 1478

کتاب «سلیمانی عزیز»


بسم الله الحمن الرحیم

کتاب «سلیمانی عزیز» روایت‌گر خاطراتی متفاوت و خوانده‌نشده از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ۲۵۶ صفحه به‌همراه متن کامل وصیت‌نامه این شهید والامقام است که توسط انتشارات «حماسه یاران» منتشر شده است.

کتاب سلیمانی عزیز به‌همت موسسه فرهنگی «حماسه ۱۷» و نویسندگی عالمه طهماسبی، لیلا موسوی و مهدی قربانی به نگارش در آمده است.

این اثر کاری تولیدی و محصول مصاحبه‌ها، گفت‌وگوها و خاطرات شفاهی دوستان، همرزمان و آشنایان شهید حاج قاسم سلیمانی است که سعی دارد با قلمی ساده و دلنشین، گوشه‌ای از زندگی مرد همیشه در صحنه جبهه مقاومت را پیشکش نگاه خوانندگان کند.

در بخشی از این کتاب آمده است: نیروهای آمریکایی ریخته بودند توی نجف. زمزمه‌ها را می‌شنیدیم که می‌خواهند بیایند سمت صحن و معلوم نبود چه بر سر مرقد امیرالمومنین (ع) درمی‌آورند. خیلی از مجاهدان عراقی که در ایران بودند، برای دفاع آمده بودند، مردم عادی هم بودند؛ اما نیاز به یک فرمانده خیلی احساس می‌شد.

 

 

همان روزها سر و کلّه حاجی پیدا شد. با دشداشه عربی آمده بود مقرمان، نزدیک حرم امام علی (ع). باورم نمی‌شد. پرسیدم:‌ «حاجی چه‌طور خودت رو به این‌جا رسوندی؟» چطورش را نگفت، ولی گفت: «اومدم این آمریکایی‌ها رو از نجف بیاندازم بیرون»

 

 

علاقه‌مندان برای خرید کتاب می‌توانند با شماره‌های ۰۲۵۳۷۷۴۸۰۵۱ یا ۰۹۱۰۱۵۵۹۰۱۰ تماس حاصل کرده و یا به سایت hamasehyaran.ir مراجعه کنند.


کد خبرنگار : 15


شهید سلیمانی     سلیمانی عزیز     حماسه یاران     حماسه17                            


chapta